Mittwoch, 20. November 2013

Nie ciesz się!


Zauważyłam, ze w dzisiejszych czasach trudno jest nam z czegokolwiek się cieszyć. Uwielbiamy marudzić, gderać, złościć się, kłócić oraz obgadywać ale kiedy chodzi o radość to już jest z tym trudniej. Dlaczego???
Kiedy dzieje się coś fajnego w naszym życiu nie potrafimy tego docenić i zwyczajnie rozkoszować się szczęściem. 
Kiedyś z grupą znajomych wyszliśmy do restauracji i przy pysznym jedzeniu opowiadaliśmy sobie rożne historie śmiejąc się godzinami. Na zakończenie jedna z pań pochyliła się w moim kierunku i ocierając łzy (od śmiechu) powiedziała konspiracyjnym szeptem: " Jak będziemy się tyle śmiać to los da nam potem łzy aby zachować równowagę"!
WTF??? Czy tak naprawdę jest? Czy każdy ma limit szczęścia? Wy tez boicie się śmiać bądź cieszyć z czegoś aby nie przyniosła wam ta radość pecha? 


Kommentare:

 1. Też zauważyłam tą smutną tendencję. I zaczęłam dociekać skąd to... Jedno, że tak wychowuje większość rodziców, drugie... no właśnie, to już tylko nasz wybór :)

  AntwortenLöschen
 2. Dokładnie, zgadam się! Istnieje w nas chyba takie przeświadczenie o tym, że nie możemy być szczęśliwi i że "nic nie może przecież wiecznie trwać, co zesłał los trzeba będzie spłacić". A przecież każdy z nas zasługuje na szczęście,które będzie trwało dłużej niż chwilę :) Jeśli myślimy tylko o tym, że za chwile nasza karta się odwróci i na pewno nasze szczęście minie, to chyba tak naprawdę nie jesteśmy prawdziwie szczęśliwi :) Bo przecież "szczęśliwi czasu nie liczą" i cieszą się chwilą :)

  AntwortenLöschen
 3. Ja to się cieszę, aż za bardzo. Chyba czas spoważnieć, chociaż nie chcę. Jak dla mnie taka umiejętność dziecięcej radości jest najpiękniejsza i nieskażona jeszcze cynizmem świata. Chociaż z tą równowagą to chyba coś w tym jest, u mnie zawsze się sprawdza.

  AntwortenLöschen
 4. Radość, śmiech to samo zdrowie...... Tak mówią, że po śmiechu przyjdą łzy... Może coś w tym jest ale kto by chciał odmówić sobie radości tylko dlatego, że możżżeeeee później będą łzy.....

  AntwortenLöschen
 5. Witam ciekawy temat. Mama nasza mówi: Jak sobie pościelisz tak się wyśpisz. Każdy ma wpływ na swoje łzy lub śmiech.

  AntwortenLöschen